אביב תמר

פרס קריל 2023
טכניון

אביב תמר

 

שייכות בעת הענקת הפרס:

טכניון – מכון טכנולוגי לישראל

הפקולטה להנדסת חשמל ומחשבים ע"ש ויטרבי

 

נימוק למתן הפרס:

"על פיתוח אלגוריתמים ללמידה רובוטית אוטומטית באמצעות חיזוקים".

 
רובוט השוטף עבורכם את הכלים בכיור, מקפל את הכביסה ומוציא את הכלב לטיול, אינו בגדר חלום – במעבדה ללמידה רובוטית, חוקר ד"ר אביב תמר כיצד מכונות יכולות ללמוד לבצע מטלות בצורה אוטומטית על ידי "למידה באמצעות חיזוקים". למחקר שלו עשויה להיות השפעה אדירה על חיינו בעשור הקרוב.

מחקרו של ד"ר תמר עוסק בלימוד רובוטים איך ללמוד ולפעול בסביבות טבעיות של בני אדם, כלומר כיצד רובוטים יכולים ללמוד משימות חדשות במהירות ובאמצעות מידע קודם, וכיצד הם יכולים ללמוד על העולם הפיזי דרך משחק עם הסביבה שלהם.

כדי להשיג את המטרות הללו, קבוצת המחקר של ד"ר תמר מפתחת אלגוריתמי למידה יסודיים המשתמשים בטכניקה הנקראת למידת חיזוק (Reinforcement learning). במעבדה מיישמים את האלגוריתמים האלו במגוון משימות רובוטיות, כולל תכנון תנועה, מניפולציה של חפצים והרכבה.
אחת התרומות המרכזיות של ד"ר תמר היא בפיתוח אלגוריתמים המאפשרים לרובוטים לחקור את הסביבה שלהם באופן אוטומטי, מה שהופך את הלמידה שלהם במשימות חדשות לפשוטה ומהירה יותר. באמצעות שיתופי פעולה מחקריים, צוות המעבדה של ד"ר תמר פועל לגלות כיצד להשתמש בלמידת חיזוק לפתרון בעיות בעולם האמיתי מחוץ לרובוטיקה, כולל שיפור בביצועי האינטרנט וחיזוק האבטחה של בלוקצ'יין.

 

זוכי פרס קריל

// order posts by year $posts_by_year;