פרס קריל

 

פרס קריל

פרסי קריל להצטיינות במחקר המדעי

פרסי קריל להצטיינות במחקר מדעי – נבחרת החוקרים המבטיחים של האקדמיה בישראל

 

פרס קריל להצטיינות במחקר מדעי  מוענק על ידי קרן וולף ומשפחת קריל מדי שנה, מאז שנת 2005, לזכרם ולכבודם של בנימין וגיטלה קריל מנסבך שלנגר ז"ל.

פרס קריל מוענק לחברי סגל אקדמי מצטיינים וחוקרים מבטיחים מאוניברסיטאות המחקר בישראל שהוכיחו פריצות דרך מחקריות משמעותיות ואשר צפויים להוביל את המחקר והאקדמיה בישראל בעתיד בתחומי המדעים המדויקים, מדעי החיים והרפואה, ההנדסה והחקלאות.

וועדת השיפוט של קרן וולף בוחרת בכול שנה מבין עשרות מועמדים שמוצעים לפרס על ידי המוסדות האקדמיים בישראל את עשרת הזוכים שהוכיחו נחישות, יוזמה ויצירתיות ואשר הובילו לפריצות דרך משמעותיות במחקר המדעי.

פרס קריל ממומן מעיזבונו של התורם, אברהם הירש קריל שלנגר ז"ל, אשר נולד בשנת 1912 בחמיניץ שבגרמניה. שנה לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה, נשא אברהם קריל לאישה את דבורה קרטציג והיגר לדרום אמריקה, שם הקים מפעל טקסטיל משגשג. אברהם קריל היה פעיל בקהילת היהודים יוצאי גרמניה בדרום אמריקה והיה תומך נלהב של מדינת ישראל מיום הקמתה. הפרסים המוענקים לזכרם ולכבודם של הוריו מהווים סמל לחיבור של משפחת קירל למדינת ישראל ולאמונה שלה בקשר ההדוק שבין מדע לחזון.

 

לגלריית תמונות פרס קריל

 

הזוכים

// order posts by year $posts_by_year;
 

קולות קוראים

קול קורא למועמדים ומועמדות לפרס קריל סגור להגשות.

פרס קריל מיועד לחברי סגל אקדמי מצטיינים ביותר מאוניברסיטאות בארץ שטרם קיבלו קביעות ומוענקים בתחומי המדעים המדויקים, מדעי החיים, הרפואה, החקלאות וההנדסה. 

הקול הקורא הופץ ללשכות הרקטור, למידע נוסף יש לפנות ללשכה באוניברסיטה הרלוונטית.

איך מגישים מועמדות? 

מועמדות לפרס קריל מוגשת לקרן באמצעות האוניברסיטאות בישראל בלבד. על המועמדים להיות בעלי תואר PhD או MD,  בדרגת מרצה או מרצה בכיר/ה ולעמוד בדרישות הנקבעות על-ידי תקנון והנחיות ועדת הפרס והמתוארות בהרחבה בקול הקורא המפורסם ע"י הקרן  מידי שנה.

לפרטים נוספים ניתן לפנות אל משרדי הקרן: office@wolffund.org.il